Maďarské mýto HU-GO bez starostí!

  • úspora až 10% oproti nákupu průjezdních lístků
  • přiznání mýta za 0 Kč v ceně služby
  • výběr vlastní trasy
  • úspora času při nákupu průjezdních lístů
  • kompletní servis - zajistíme registraci a zavedení vozidel do maďarského mýtného systému
  • podpora - vždy máte přehled o funkčnosti systému (informačni emaily a SMS o fungování jednotky a stavu kreditu v mýtném systému)
  • dostupnost služby - nejedná se o předplacenou službu s omezenou dobou fungování

Další informace najdete na našich webových stránkách www.hugo-toll.eu.

Co je HU-GO

Zavedení systému platby mýtného úměrně k ujeté vzdálenosti

Od 1. července 2013 je v Maďarsku zaveden systém elektronického výběru poplatků za užívání dálnic úměrně ujeté vzdálenosti, který se vztahuje na označené, celkem 6513 km dlouhé, úseky maďarské silniční a dálniční sítě (dálnice, rychlostní silnice a hlavní silnice).

Nový systém odpovídá technologickým požadavkům Evropské unie a je (na základě zákona č. LXVII z roku 2013 o silničních poplatcích za užívání dálnic, rychlostních a hlavních silnic úměrně k ujeté vzdálenosti) kompatibilní se směrnicemi Evropské služby elektronického mýtného (EETS). Výše placeného mýtného úměrného ujeté vzdálenosti závisí na typu použité silnice, na kategorii motorového vozidla (J2, J3, J4) a na jeho zařazení podle emisní normy.

J2 kategorie

Nákladní automobily s celkovou povolenou hmotností převyšující 3,5 tuny se 2 nápravami

J3 kategorie
Nákladní automobily s celkovou povolenou hmotností převyšující 3,5 tuny se 3 nápravami

J4 kategorie
Nákladní automobily s celkovou povolenou hmotností převyšující 3,5 tuny se 4 nebo více nápravami

Maďarská vláda pověřila společnost Állami Autópálya Kezelő Zrt. (ÁAK Zrt.) výběrem mýtného a plněním všeobecných úkolů poskytovatele služeb spojených s mýtným, společnost však sehraje důležitou roli i při následných kontrolách.

Způsob platby

Registrovaní uživatelé

Registrovaní uživatelé si mohou předplatit mýtné v režimu placení předem. Běžný účet založený v průběhu registrace lze předem nabít. Pokud dojde k jízdě po zpoplatněných silnicích za použití palubního přístroje MůjFleet, systém z tohoto zůstatku automaticky odečte částku za ujetý úsek. Kredit lze nabít platbou na prodejních místech (bankovní kartou, kartou na pohonné hmoty, v hotovosti), nebo na stránkách www.hu-go.hu pomocí bankovní karty. Kromě toho může být kredit nabit převodem z účtu.

Neregistrovaní uživatelé

Pokud jste se neregistrovali v systému HU-GO, jste oprávněni výhradně jen ke koupi úsekového lístku. Cenu mýtného můžete uhradit osobně na prodejních místech (platbou v hotovosti, bankovní kartou, kartou na pohonné hmoty atd.), na internetu přes stránky www.hu-go.hu bankovní kartou.

Pokuty

Při neoprávněném užití zpoplatněné komunikace je sankcí správní pokuta, jejíž vyměřením je pověřena policie. Pokutu lze vyměřit dvěma způsoby:

  • při místní kontrole, při které je řidič motorového vozidla pokutován
  • bez zastavení – pokuta je vyměřena na základě principu objektivní zodpovědnosti vůči majiteli/provozovateli zaznamenaného v registru vozidel

Kontrola a pokutování probíhá kromě uvedených možností také na kontrolních bodech pohraničních stanic. V případě cizinců lze pokutu vyměřenou bez zastavení vybrat i následně, tedy v případě, kdy se neoprávněný uživatel opakovaně vrátí do země.


Návratnost investice

Díky satelitnímu sledování od MůjFleet ušetříte za 1 rok

u osobních aut:
u nákladních aut:

Další úspory:
Černé jízdy - Krácení a dodržování pracovní doby - Neustalý přehled o vozidle - Dohledání vozidla v případě krádeže - Překračování rychlosti - Kontrola správně zvolené trasy - Kontrola ostatních nákladů vozidla a údržby